Pera Müzesi’nden yeni yıla özel hediyelikler

Pera Müzesi sergilerinden ilhamla tasarlanmış zamansız ürünler, yılbaşına özel indirimlerle sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Müze ziyaretçileri 22-31 Aralık tarihleri arasında, Artshop’ta satışa sunulan tüm tasarım ürünlerinde %20 ve seçili yayınlarda %50 indirim fırsatından faydalanabilecek.

Pera Müzesi, sevdiklerine yaratıcı ve sürprizli hediyeler sunmak isteyen sanatseverler için günlük objelerden koleksiyonluk parçalara kadar çok çeşitli alternatifler sunuyor. 22 - 31 Aralık tarihleri arasında geçerli yeni yıl kampanyası kapsamında, müzenin koleksiyon ve süreli sergilerden ilhamla tasarlanan ürünler %20 ve seçili yayınlar %50 indirimle satışa sunuluyor.

Klasik ve modern tasarımlar bir arada

Suna ve İnan Kıraç Vakfı’nın “Oryantalist Resim”, “Kütahya Çini ve Seramikleri”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyonlarında yer alan eserlerden ilhamla tasarlanan takı ve dekoratif objelere, müzenin süreli sergileri kapsamında üretilen modern tasarım ürünleri eşlik ediyor. Ayrıca, koleksiyondaki ünlü tabloların reprodüksiyonları ile sanatseverler sevdikleri eserleri yaşam ve çalışma alanlarına konuk ediyor.

 

Hatice Gökçe’den kapsül koleksiyon, CANAN’dan tarot destesi…

Müzenin yeni sergisi “Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür”den esinlenen tasarımlar da Artshop’un dikkat çeken ürünleri arasında yer alıyor. Ünlü modacı Hatice Gökçe’nin imzasını taşıyan Minyatür 2.0 kapsül koleksiyonu, tişört, çanta, pareo ve uyku gözlüğünden oluşuyor. Koleksiyonda yer alan ürünler “Surname-i Vehbi” ve “Surname-i Hümayun” minyatürlerinden izler taşıyor. Osmanlı şenliklerinden detayların dijital baskı ile %100 doğal kumaşlara basılıp nakışlandığı koleksiyon, zamansız, benzersiz, sezonsuz, eğlenceli, yenilenmiş, esprili ve bütün olmayı seven parçalardan oluşuyor.

 

CANAN’ın “Falname” serisinden yola çıkarak sınırlı sayıda üretilen tarot kartları seti de yeni yıl için eğlenceli bir hediye alternatifi sunuyor. Sanatçının Osmanlı nakkaşları tarafından hazırlanan falnamelerden ve İslam mitolojisindeki karakterlerden etkilenerek hazırladığı 71 minyatürden oluşan Falname serisinin tarot kartları Artshop’ta sanat ve tasarım meraklılarını bekliyor.

 

Sergilerden ilhamla oluşturulan tüm tasarım ürünlerinin %20 ve seçili yayınların %50 indirimle satışa sunulduğu yeni yıl kampanyası 31 Aralık’a kadar devam edecek.  


Hibya Haber Ajansı

Okunma