Spor kıyafetlerinde hijyene dikkat

Evde geçirilen sürede hareketsiz kalmak insan sağlığı açısından pek çok olumsuz etkilere sebep olurken, ister evde ister salonda olsun düzenli spor yapmayı aksatmamak gerekiyor. Spor yaparken giyilen giysiler özel dokusuyla vücuttan atılan teri hapsettiği için, bakteriler kıyafetlerin üzerine işleyerek kalıcı yer ediyor.

Fakir Antibakteriyel Çamaşır Hijyeni, spor sonrası teri hapseden giysilerde bakterileri %99,9 yok ediyor.

Evde geçirilen sürede hareketsiz kalmak insan sağlığı açısından pek çok olumsuz etkilere sebep olurken, ister evde ister salonda olsun düzenli spor yapmayı aksatmamak gerekiyor. Spor yaparken giyilen giysiler özel dokusuyla vücuttan atılan teri hapsettiği için, bakteriler kıyafetlerin üzerine işleyerek kalıcı yer ediyor. Bu da kötü kokulara ve kısa sürede kirlenmelere sebep olurken kişinin kendini hijyenik ve psikolojik açısından kötü hissetmesine yol açıyor.  

Özellikle spor kıyafetlerinde yeterli hijyeni sağlamak için 300C’nin üzerinde yıkama yapmak gerekirken, yüksek derecede yıkamalar giysileri kısa sürede yıpratıyor. Türkiye’de bir ilk olan Fakir Antibakteriyel Çamaşır Hijyeni, etkili formülü sayesinde 300C’de yıkamada bile % 99,9 hijyen sağlıyor. Böylece spor sonrası terleme ile giysilerin üzerinde kalan bakterileri etkili bir şekilde yok edip kötü kokulardan eser bırakmıyor. Yumuşatıcı haznesine 2 kapak konularak kullanılan ürün, renkli ve beyazlar için rahatlıkla kullanılabiliyor.

Fakir Antibakteriyel Çamaşır Hijyeni ile giysiler yıpranmadan, küçülmeden uzun süre kullanılabilirken elde edilen enerji ve su tasarrufuyla çevreyi korumaya da katkı sağlanıyor. Tüm kıyafetlerin yanı sıra bebeklerin kıyafetleri, el, yüz, ve ayak havlularının temizliğinde de güvenle kullanılabiliyor.    

Fakir Antibakteriyel Çamaşır Hijyeni, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı “Biyosidal” ruhsatlı ürünler kategorisinde yer alıyor. Biyosidal ruhsatı, zararlı organizmalar üzerindeki etkinliği kanıtlanmış ve çeşitli laboratuvar testlerinden başarıyla geçen ürünlere veriliyor.

Hibya Haber Ajansı

Okunma