Villa Turizmi Yaza hazır

Pandemi ile değişen tatil anlayışı otellerin yerine kendini villa turizmine bıraktı

2020 yılı ile birlikte yerleşen pandemi, hayatı değiştirdiği gibi tatil anlayışını da değiştirdi. Turizm sektörünü de derinden etkileyen bu süreç kendini otel turizminden villa turizmine geçiş yarattı.

Uzun süren bir karantina sürecinin ardından normalleşme etkilerinin yavaşça görülmeye başlamasıyla hem yaz tatili hem de yaklaşan bayram tatili için erken rezervasyon süreci hızlanmaya başlıyor. Özellikle bu yaz villa turizminde büyük artış beklenirken rezervasyon talepleri de bu beklentiyi karşıladığı ön görülüyor. Tercihler değişerek kalabalık ve eğlencenin ön planda olduğu oteller yerini, otel konforunu aratmayacak villalara bırakıyor.

Her gelire uygun çeşitli villa konseptleri ile tatilcileri otel konforundan uzaklaştırmayan aynı zamanda kendi evindeymiş gibi rahatlık hissini sağlayan villa seçenekleri ile bu yaz eşsiz bir tatil imkanı bekliyor. Tüm pandemi koşullarına ve gerekli hijyene uygun olmasının yanında alternatif aktivite seçenekleri ile müşterilerine adeta beş yıldızlı otel konforu sağlayacağı ön görülüyor.

Tatil Ne Kolay’ın kurucusu Nihat Ak 2021 yılında villa kiralama oranlarının artışını öne sürerek birçok yerli ve yabancı turistin tatil planlarını bu şekilde tasarladıklarını öne sürdü.  Aynı zamanda üç bölgede çeşitli illerde aktif 600’e yakın villa imkanı sunan Tatil Ne Kolay, erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamaları gerektiğini müşterilere şimdiden planlarını yapmaları gerektiğini belirtmeden geçmiyor.

Hibya Haber Ajansı

Okunma