Yaz sıcağında serin uykular sunan yatak teknolojisi

Son zamanlarda derin ve kesintisiz uyku deneyimi oldukça önem kazanmaya başladı.

Bu anlamda, omurganın gün içerisindeki doğal duruşunun gece boyunca desteklenmesi de kaliteli uyku için oldukça gerekli. Yapılan araştırmalar, rahatsız bir yatağın uyku kalitesine olan olumsuz etkisi gibi; yaz günlerinde sıcaktan kaynaklanan uyku bölünmelerinin de yaşam kalitesine olumsuz etkisini ortaya koyuyor. Kullanıcı deneyimine dayalı üretim yapan İşbir Yatak, kullandığı üstün teknolojiler ile sağlık ve konforun yanı sıra uyku kalitesini artıran çözümler de üretiyor. Bu kapsamda geliştirilen ViscoAir Blue yatak, içeriğinde yer alan granül jel tanecikleriyle kişiye gece boyunca serinlik hissi yaşatıyor. Özellikle yaz günlerinde sıcaktan uyku bölünmeleri sorunlarıyla karşılaşan kişilerin derin ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşamasına olanak sağlıyor.

 

 

OKALİPTUS AĞACI ÖZLÜ YATAK TEKNOLOJİSİ: VİSCOAİR

Açık hücreli ve geri dönüşümlü viscoelastik malzemeye sahip ViscoAir Blue Yatak, viscoelastik jel sünger ile üretim esnasında jel taneciklerin birleşmesi ile sıcak yaz günlerinde serinleme hissi oluşturarak deliksiz bir uyku deneyimi sunuyor. Aynı zamanda hava geçirgenliği sayesinde terlemeyi en aza indirgeyerek nem oluşumunu önlemeye de yardımcı oluyor. Okaliptus ağacı özünden elde edilen doğal lifler sayesinde uyku esnasında ferahlatıcı bir etki yaratıyor. Okaliptus, aynı zamanda en fazla esneme ve dayanıklılık kabiliyetine sahip liften oluşuyor.

 

 

KALİTELİ BİR UYKU İÇİN YASTIK TERCİHİ DE ÖNEMLİ

İyi ve kaliteli bir uyku için yatak tercihi kadar doğru yastık seçimi de oldukça önemli. İhtiyaca ve uyku pozisyonuna uygun yastık seçimi, kişinin uyku kalitesini doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra yatağa uygun yastık seçimi de uyku kalitesini arttıran özellikler arasında yer alıyor. Bu anlamda geliştirilen yeni nesil granül jelli viscoair yastıklar, jel taneciklerinin vicoelastik süngerle birleştirilmesi ile kesintisiz ve kaliteli bir uyku için en uygun deneyimi sunuyor. Aynı zamanda üretildiği teknoloji sayesinde hava geçirgenliği sağlayarak terlemeyi en aza indiriyor. Sağladığı serinlik sayesinde nem oluşumunu önlemeye yardımcı olarak sağlıklı bir uykuya da yardımcı oluyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma