Home Dijital Gazete Yıldırım: “Bu ülkeden asla gitmeyeceksiniz”

Yıldırım: “Bu ülkeden asla gitmeyeceksiniz”

by indirimbulindirim

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Mürşide Gizem Yıldırım, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanları ve doktorlara destek mesajı yayınladı. Sağlık çalışanlarına seslenen Yıldırım, tüm çalışanların tıp bayramını kutladı.

Yıldırım, sağlık çalışanlarının ve doktorların insan sağlığı için ömürlerini feda eden kişiler olduğunu anlatarak, “Sağlığımız onlara emanet. Sağlıklık yaşamamız, hastalıklardan uzak durup, kurtulmamız için her şeylerini feda eden o insanlara ne kadar teşekkür etsek az.” dedi.
Son dönemde bazı kesim ve kişiler tarafından sağlık çalışanlarının hedef alındığını anımsatan Yıldırım, “Onlar bizim için fedakarlık yaparken, bazıları ‘giderseniz gidin’ diye kendilerine tepki gösteriyor. Bir başkası çıkıp vatandaşlıktan atılmalarını öneriyor. Sağlıkçılarımızı el üstünde tutmaları gerekirken, böyle anlamsız tepkiler gösterilmesini anlayamıyoruz.” diye konuştu.

“Bu ülkeden asla gitmeyeceksiniz”

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Mürşide Gizem Yıldırım, Göreve gelmeleri durumunda, her zaman sağlıkçıların yanında olacaklarını anlatarak, şöyle devam etti:
“Tüm zamanlarda olduğu gibi pandemide de en ön saflarda mücadele eden doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Şunu unutmayın ki bu ülkeden asla gitmeyeceksiniz. Sizler burada kalacak, çok iyi şartlarda ülkenize ve ülkenizin insanlarına hizmet vermeye devam edeceksiniz. Gitmesi gerekenler siz değil, sizin çok sevdiğiniz ülkenizden gitmenize yol açanlar, sizi buna mecbur edenlerdir. Onlar gidecekler, sizler kalacaksınız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözünü hatırlatan Yıldırım, sağlıkçılara karşı bu anlayışla yaklaştıklarını ve her zaman kendilerien müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.
Hibya Haber Ajansı

related posts

Leave a Comment